Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncertowe Dożynki w Mordach

Utworzono dnia 07.09.2020

6 września 2020r.  odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Gminie Mordy, które patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Karola Klewka w Kościele parafialnym pw.  Św. Michała Archanioła.

W uroczystym orszaku tradycyjnie ustawili się Gospodarze Dożynek którymi w tym roku byli państwo Pawluk z Wólki Soseńskiej, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski z Radnymi, delegacje z poszczególnych miejscowości z wieńcami i koszami, KGW Mordy, ZL. Podlasianki, Dzieci z sekcji działających przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach, V Podlaska Drużyna Harcerska „Ciekawi Świata” z druhną Panią Małgorzatą Pawłowską.

Po eucharystii uczestnicy zgromadzili się na rynku w centrum Mordów. Jako pierwsi głos zabrali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy wraz z Dyrektorem Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, którzy przywitali wszystkich bardzo serdecznie.

Część artystyczna rozpoczęła się  słowami „Na dzisiejsze koncerty dożynkowe tysiące dróg prowadzi, witajcie kochani i bądźcie nam tu radzi. Oj będziemy tu śpiewać  i będziemy tańcować. I oczy i serce chcemy wam uradować” .

Jako pierwsza  na scenie wystąpiła  grupa muzyczna „Folk –Lacki” ze Stoku Lackiego z Gminy Siedlce. Zespół powstał w 2018 r., wykonuje utwory ludowe głownie z Mazowsza i Podlasia. Zaprezentowany repertuar i stroje artystów doskonale wpisały się w tematykę wydarzenia Dożynek. Drugim zespołem występującym był zespół Kryters, który jak o sobie mówią grają wszystko i na wszystkim. Muzycy skocznymi utworami  porwali uczestników do wspólnej zabawy i śpiewu.

Koncerty Dożynkowe jakie zorganizował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mordach realizowane były w ramach projektu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego centrum Kultury „Kultura w sieci” pod nazwą „Kultura przez szklany ekran”. Oba koncerty transmitowane były on-line.

Patronat medialny objęli: Polskie Radio RDC, Tygodnik Siedlecki, Życie Siedleckie, Echo Katolickie, TV Powiat.

Koncertowe Dożynki w Mordach

Utworzono dnia 07.09.2020, 13:49

Uwaga!

SPONSOREM STRATEGICZNYM WYDARZENIA
"15.08.2022 r. POLEGŁYM W LATACH 1918-1920"

JEST POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 169

W tym miesiącu: 147

W poprzednim miesiącu: 668

Wszystkich: 76534