Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XIII FESTIWAL PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

Już 17 maja odbędzie się trzynasta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej on-line, organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Wszystkie występy będą rozpatrywane w 2 kategoriach: soliści w wieku 13-14 lat, soliści w wieku 15 – 16 lat.

Festiwal jest adresowany do młodzieży w wieku od 13 do 16 lat. Osoby zakwalifikowane zaśpiewają po 2 utwory: pierwszy utwór w języku polskim, drugi – w języku obcym kraju, który należy bądź należał do Unii Europejskiej. Jurorzy będą oceniać występy pod względem walorów wokalnych i interpretacji utworu, kreatywności i twórczości własnej uczestników. Ważny też będzie dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i ogólny wyraz artystyczny.

Po raz pierwszy Festiwal organizowany jest w formie on-line i ma charakter ogólnopolski. Do głównych celów festiwalu zalicza się: aktywizację muzyczną młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi, promocję ich twórczości oraz zwiększenie poczucia przynależności do Unii Europejskiej. Tegoroczny festiwal patronatem honorowym obieli: Parlament Europejski reprezentowany przez przewodniczącego Dawida Marię Sassoli, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Paweł Ługowski.

Sponsorami tej edycji festiwalu są Parlament Europejski, Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, Powiat Siedlecki oraz Bank Spółdzielczy w Łosicach

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje 10 redakcji prasowych, radiowych i portali informacyjnych.  Na zgłoszenia czekamy do 10 maja.

Uwaga!

ZAJĘCIA PLASTYCZNE ON-LINE
Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury"


Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Pogoda

Zegar

Imieniny