Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WYNIKI XIII FESTIWALU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

Utworzono dnia 17.05.2021

    Trzynasty Festiwal Piosenki Europejskiej za nami. Ze względów epidemicznych po raz pierwszy festiwal odbył się w formie on-line, co zwiększyło zasięg i możliwość wzięcia w nim udziału. W obu kategoriach 13-14,15-16 zgłoszenia wpłynęły, aż z 8 województw, a mianowicie: śląskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego.
Komisja w składzie:
Tomasz Radomyski - gitarzysta, wokalista, konferansjer, wodzirej, kompozytor, autor tekstów, instruktor nauki gry na gitarze, pedagog, założyciel i lider Kapeli Zbuckiej, od kilku lat związany z polskim środowiskiem muzyki country.
Dorota Todorska – magister pedagogiki w zakresie kulturalno-oświatowym, ukończyła I stopień PSM w klasie skrzypiec oraz kurs dramy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, założycielka zespołu wokalnego ART-SONG, specjalistka pracy z grupą i animacji lokalnej, członkini Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suchożebrach, trenerka z emisji głosu i wokalu.
Krzysztof Buzuk - animator kultury, wirtuoz gitary w gatunku „bysz bysz bysz”, ponad 30 lat doświadczenia scenicznego, muzyk, kompozytor.
    Jury miała nie lada zadanie, ponieważ poziom zaprezentowanych nagrań zarówno w języku polskim jak i języku kraju Unii Europejskiej był bardzo wysoki, a utwory odpowiednio dobrane. Ocenie podlegały przede wszystkim walory wokalne i interpretacja utworu, kreatywność i twórczość własna uczestników. Zwracali oni uwagę także na dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także na kompozycję i ogólny wyraz artystyczny.
Decyzją komisji w kategorii: 13-14 lat I miejsce zajęła Aleksandra Juchniewicz, II miejsce Katarzyna Żur, III miejsce Anna Sobkowicz. Wyróżnienie przyznano Julii Rączce. W kategorii 15-16 lat I miejsce zajęła Julia Tłuczkiewicz, II miejsce Zuzanna Lemantowicz, III miejsce Paweł Sulewski. Wyróżnienie przyznano Aleksandrze Wójtowicz.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, bony podarunkowe i nagrody rzeczowe. Fundatorami i sponsorami nagród byli: Parlament Europejski, Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, Powiat Siedlecki oraz Bank Spółdzielczy w Łosicach.
Głównymi celami Festiwalu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m.in. zwiększenie poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej, ich aktywizacja muzyczna oraz promocja ich talentów i twórczości (wpisuje się w idee Święta Unii Europejskiej).
    Pierwsza edycja Przeglądu Piosenki Europejskiej (pierwotna nazwa konkursu) odbyła się w 2007 r. i miała zasięg powiatowy. Później miał on charakter regionalny i był adresowany do gimnazjalistów aż z 8 powiatów z terenu 3 województw. Od 2015 r. odbywał się, jako festiwal mający charakter ogólnopolski, skierowany do młodzieży od 13 do 15 lat. W tym roku po raz pierwszy odbył się w formie on-line i tylko w dwóch kategoriach 13-14 lat i 15-16 lat.
    Tegoroczny festiwal patronatem honorowym objęli: Parlament Europejski reprezentowany przez przewodniczącego Dawida Marię Sassoli, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Paweł Ługowski.
    Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: Życie Siedleckie, Głos Węgrowa i okolic, Echo Katolickie, Kurier Podlaski, Tygodnik Siedlecki, Słowo Podlasia, LRY24.PL, Katolickie Radio Podlasie, podlasie24.pl, Gazeta Olsztyńska.

ZAŁĄCZNIKI:

Protokół XIII Festiwalu Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 17.05.2021, 17:12

Uwaga!

ZAJĘCIA PLASTYCZNE ON-LINE
Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury"


Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 140

W poprzednim tygodniu: 170

W tym miesiącu: 443

W poprzednim miesiącu: 465

Wszystkich: 69654