Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

WAKACJE BEZ NUDY DZIEŃ PIERWSZY I DRUGI - FOTORELACJA

Utworzono dnia 03.07.2024

Od 01 lipca 2024r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach rozpoczął cykl wakacyjny pod hasłem „Wakacje bez nudy”. Zajęcia dla dzieci powstały przy współpracy Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mordach Pierwsze zajęcia odbyły się w siedzibie M-GOKu. Zajęcia rozpoczęły się od zabaw zapoznawczych, ruchowych. Głównym tematem pierwszego spotkania były zajęcia kulinarne oraz w oczekiwaniu na wypieki zajęcia plastyczne. Własnoręcznie wygniecione, upieczone, udekorowane owocami i bitą śmietaną słodkości zniknęły w oka mgnieniu z talerzyków a prace plastyczne umilały czas spędzony w M-GOKu.

Drugiego dnia spotkanie rozpoczęło się od wizyty pani Barbary Blicharz, pedagoga, specjalisty psychoterapii uzależnień, która przeprowadziła warsztaty o tematyce:

  • Kiedy ciekawość zamienia się w przekleństwo – Stop dla narkotyków, dopalaczy, alkoholu i tytoniu
  • Jak konstruktywnie radzić sobie z emocjami
  • Porozumienie bez przemocy fundamentem budowy bliskich i wspierających relacji.

Po warsztatach słodka przekąska przywróciła właściwy poziom energii i dzieci przystąpiły do tworzenia dzieł plastycznych. Dzisiejszym tematem było tondo -czyli z włoskiego talerz, krąg - tak w sztuce nazywano obraz bądź płaskorzeźbę w kształcie koła. Dzieci ozdabiały ramy tonda barwnymi mazakami tworząc kolorowe wzory, a główny obraz tworzyły kompozycje z żywych kwiatków i roślin ozdobnych.  

 

GALERIE:

WAKACJE BEZ NUDY - DZIEŃ DRUGI

WAKACJE BEZ NUDY - DZIEŃ DRUGI

WAKACJE BEZ NUDY - DZIEŃ PIERWSZY

WAKACJE BEZ NUDY - DZIEŃ PIERWSZY

Uwaga!

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1874

W poprzednim tygodniu: 1410

W tym miesiącu: 3284

W poprzednim miesiącu: 6142

Wszystkich: 114115