Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koralowy Jubileusz Zespołu Ludowego "PODLASIANKI"

Utworzono dnia 03.12.2019

    W dniu 1 grudnia 2019 r. obchodziliśmy jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych bieżącego roku Jubileusz 35-lecia Zespołu Ludowego „Podlasianki”. Koralowy Jubileusz zgromadził grono zacnych i znamienitych gości. Wśród, których był Jan Ługowski Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach - Katarzyna Kotowska z Radnymi, Przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego – Marek Gorzała wraz z Radną Powiatu Siedleckiego Jolantą Franczuk, Agata Żych Dyrektor Banku Spółdzielczego w Łosicach oddział w Mordach, Teresa Kozos Dyrektor Zespołu Oświatowego w Mordach, Marlena Soszyńska Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Alicja Antonowicz-Łukasiuk córka założycielki Zespołu Ludowego „Podlasianki”, Ks. Wikariusz Piotr Wasyliew, Jolanta Stańczuk Prezes Stowarzyszenia Naszym Dzieciom wraz z członkami, Aneta Karczmarska wraz z reprezentacją Zespołu Wokalnego „Radść”.

Do zaszczytnego grona gości z życzeniami dołączyła również ekipa filmowa, z którą ZL Podlasianki współpracowały 8 listopada 2019 r. na planie filmowym etiudy „Moje małe Hollywood” w reżyserii Emmy Janson córki znanego muzyka. Na planie filmowym obecni byli również znani aktorzy Cezary Pazura i Dorota Naruszewicz.

Uroczystość rozpoczął poetycko Mirosław Łukowski - Sekretarz Miasta i Gminy Mordy witając gorąco przybyłych gości. Następnie głos zabrała Krystyna Noszczak - Przewodnicząca Zespołu Ludowego „Podlasianki”, która przywitała bardzo serdecznie wszystkich obecnych, jak również podziękowała za 35 lat współpracy, życzliwość, wsparcie, dobre słowo i pamięć byłym i obecnym władzom, przyjaciołom i wszystkim przybyłym na tę wyjątkową uroczystość.

W części artystycznej zaprezentowały się: Zespół Kameralny pod kierownictwem Zofii Werle i członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół Wokalny „Złote Kłosy” z  Galiną i Jerzym Kosteckim; Zespół Ludowy „Zaliwianki” z Krzymosz, któremu akompaniuje Konrad Górzyński, Duet „Dwa Ziarna” pod kierownictwem Patryka Kamińskiego, Kabaret „Koziary” z Radzikowa. Wszystkie zaprzyjaźnione z „Podlasiankami” grupy, oprócz życzeń i gratulacji, zaśpiewały utwory przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Nie zabrakło również życzeń dla Jubilatek od Kół Seniora z Czepielina, Mordów, Klimont, Kół Gospodyń Wiejskich z Czepielina i Mordów, jaki i pozostałych Gości.

Rys historyczny „Podlasianek” przybliżyła gościom wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mordach - Luiza Domańska, a następnie wręczyła każdej z pań pamiątkowego aniołka z akcentem ludowym.

Orkiestra Dęta OSP z Kapelmistrzem Jackiem Stokowskim przygotowała piękny koncert. Z tej okazji zagrali parę utworów muzyki współczesnej m.in. „Nocka szumiała” i „Sto lat, sto lat”. Na zakończenie wspólnie z Jubilatkami i gośćmi wykonała utwór „Upływa szybko życie”. Całą salę ogarnął radosny śpiew. Kapelmistrz Jacek Stokowski w imieniu Orkiestry wręczył każdej Jubilatce symboliczną czerwoną różę.

Zespół Ludowy „Podlasianki”, pragnąć podziękować wszystkim przyjaciołom, którzy zaszczycili je swoją obecnością, zaśpiewał swoje autorskie utwory m.in. „Łączmy się kobietki”.  Na twarzach gości dało się zauważyć zachwyt i licznie uśmiechy.

Podczas Jubileuszu panie z ZL wyglądały pięknie, barwnie i dostojnie. Prezentowały się, bowiem w nowych strojach ufundowanych przez KGW Mordy i uszytych przez Panią Marzenę Zarzycką - mieszkankę naszej gminy.

    Miłym i słodkim akcentem na koniec uroczystości był tort ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Mordy, jak również torty podarowane przez Alicję Antonowicz - Łukasiuk i Koło Gospodyń Wiejskich „Dwojaki” w Czepielinie.

Po słodkiej niespodziance zgromadzeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek w formie tradycyjnych potraw: bigosu i pierogów z kapustą.

    Sponsorami imprezy byli m.in.: Zakład Mięsny "Mościbrody" Sp. z o. o, Koło Gospodyń Wiejskich w Mordach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Koralowy Jubileusz Zespołu Ludowego "PODLASIANKI"

Utworzono dnia 03.12.2019, 10:31

Uwaga!

SPONSOREM STRATEGICZNYM WYDARZENIA
"15.08.2022 r. POLEGŁYM W LATACH 1918-1920"

JEST POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 169

W tym miesiącu: 147

W poprzednim miesiącu: 668

Wszystkich: 76534