Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

KONCERT PIEŚNI MARYJNYCH W MORDACH

Utworzono dnia 21.06.2024

W niedzielę, 23 czerwca, o godz. 10.15 w kościele w Mordach odbędzie się koncert pieśni maryjnych pt. „Ave Maria” w wykonaniu wybitnych Artystów scen warszawskich: Tomasz Piluchowski (tenor), Joanna Okoń (skrzypaczka) i Anna Hajduk (pianistka).

Treści pieśni maryjnych odzwierciedlają przeżycia i potrzeby danego czasu. Ponieważ Polska przez długi okres swej historii była gnębiona przez nieprzyjaciół, w polskich pieśniach maryjnych pobrzmiewa często nuta melancholii, wyraża się tęsknota za wolnością i pokojem. Na czele polskich pieśni maryjnych stoi carmen patrium (śpiew ojczysty) – Bogurodzica. Z pewnością była śpiewana przed bitwą pod Grunwaldem, a potem stała się nieformalnym hymnem narodowym. Koncert przypomni pieśni maryjne – tak bardzo zakorzenione w kulturze i historii Mazowsza.

Na koncert zapraszają: Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie WAS Wspólnie Aktywnie Społecznie WAS, ks. mgr Karol Klewek – proboszcz parafii pw. Michała Archanioła w Mordach, Łukasz A. Wawryniuk – burmistrz miasta i gminy Mordy oraz Wojciech Słupski – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Koncert poprowadzi Natalia Dymecka.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski Wstęp wolny.

Uwaga!

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1849

W poprzednim tygodniu: 1410

W tym miesiącu: 3259

W poprzednim miesiącu: 6142

Wszystkich: 114090