Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

JUBILEUSZ X-LECIA ZESPOŁU LUDOWEGO "ZALIWIANKI z KRZYMOSZ".

Utworzono dnia 28.05.2024

W dniu 25.05.24 r. , w M-GOK w  Mordach odbył się Jubileusz X-lecia Zespołu Ludowego "Zaliwianki z Krzymosz".

Uroczystość rozpoczęła się  prezentacją multimedialną, która ukazała wybrane wydarzenia dotyczące  działalności i osiągnięć Zespołu.
Po prezentacji odbył się jubileuszowy koncert "Zaliwianek".

Po koncercie Jubilatów, Dyrektor M-GOK Mordy Wojciech Jan Słupski przywitał gości, którzy przybyli na uroczystość, m.in.: Marszałka Województwa Mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Siedleckiego Marka Gorzałę, Burmistrz MiG Mordy Łukasza  A. Wawryniuka, Z-cę Burmistrza Piotra Michalaka, Skarbnika MiG Mordy Sylwię Marię Paryłę, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych MiG Mordy oraz przedstawicieli: odziału MODR w Siedlcach, OSP Mordy, zaprzyjaźnionych instytucji kultury i stowarzyszeń, KGW, Zespołów Wokalnych  i Ludowych, Kabaret Koziary.

Największym wyróżnieniem dla "Zaliwianek" było wręczenie Medalu Pamiątkowego PRO MAZOVIA przyznanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, który wręczyła  Marszałek Janina Ewa Orzełowska za ich wkład w promocję kultury i tradycji Mazowsza.

Na Jubileuszu nie mogło zabraknąć również: założycielki i pierwszej  kierownik Zespołu dawnych "Krzymoszowianek"- Heleny Młynarz, która  odczytała wiersz swojego autorstwa. Nie można zapomnieć też o seniorce zespołu Irenie Chodowiec, która wiele lat śpiewała w szeregach zespołu i pisała pierwsze utwory.

Wszyscy przybyli Goście mieli okazję złożyć gratulacje, serdeczne życzenia, wręczyć upominki i bukiety kwiatów, które niewątpliwie były miłym gestem.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występy artystyczne. Zaprzyjaźnione zespoły wystąpiły przed publicznością z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Zespół "Reczańka", duet Aneta Karczmarska i Ryszard Boruc, Zespół "Wiśniewiacy" oraz Wiesław Iwanowski zachwycili swoimi występami i pięknymi strojami.

Po części artystycznej nadszedł czas na gromkie "sto lat" i tort ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Mordy. Następnie goście zostali zaproszeni na przepysznym poczęstunek, przygotowany przez "Zaliwianki" i KGW w Krzymoszach.

Wieczór upłynął w przyjacielskiej atmosferze, pełnej radości, muzyki i tańca. Można było poczuć jak wiele serca włożyły "Zaliwianki" w przygotowanie tego wydarzenia.
Gratulujemy pięknego Jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej, a kierownikowi Zespołu - Beacie Strąk życzymy inspiracji do tworzenia nowych autorskich piosenek.

Dziękujemy za wspaniały, niezapomniany wieczór pełen wrażeń!

X-LECIE ZESPOŁU LUDOWEGO ZALIWIANKI Z KRZYMOSZ

Utworzono dnia 28.05.2024, 14:29

Uwaga!

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1430

W poprzednim tygodniu: 1349

W tym miesiącu: 4610

W poprzednim miesiącu: 6520

Wszystkich: 109299