Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

JARMARK NA KAZIMIERZA - relacja

Utworzono dnia 06.03.2020

5 marca 2020r. o godz. 9.00 przy Ośrodku Kultury w Mordach odbył się coroczny Jarmark na Kazimierza.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Pan Jan Ługowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Katarzynka Kotowska wraz z Radnymi. Wśród zaszczytnych gości znaleźli się Pan Michał Przewłocki spadkobierca Pałacu w Mordach, Prezes Fundacji Karta Pan Zbigniew Gluza, Szefowa Pionu Edukacyjnego Fundacji Ośrodka Karta Pani Alicja Wancerz-Gluza, którzy to podczas imprezy  na specjalnie przygotowanym stoisku sprzedawali ciekawe publikacje wydawnictwa Karta, jak również udzielali informacji związanych z pałacem w Mordach. Z racji tego wydarzenia zorganizowane było również spotkanie z młodzieżą  i mieszkańcami gminy na Sali Teatralnej Ośrodka Kultury, w której to również znajdowała się wystawa prac malarskich Pani Alicji Antonowicz-Łukasiuk.

Podczas Jarmarku przeprowadzona została również zbiórka pieniężna dla Kacperka Boruty, zorganizowana przez Radę Miejska w Mordach. Na stoisku można było zakupić bardzo ciekawe, wartościowe i smaczne rzeczy. W całą akcje włączyło się bardzo wiele osób prywatnych, jak również przedsiębiorców lokalnych, przekazując wartościowe bony na różne usługi.

Część artystyczna była bardzo bogata w występy, a rozpoczęli ją uczniowie z Zespołu Oświatowego w Mordach Amelia Mikołajczuk i Wiktor Iwańczuk którzy to  zaprezentowali  wszystkim przybyłym rys historyczny Jarmarku.

Na scenie w pierwszej kolejności zaprezentowały się zespoły lokalne działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach tj. Zespół Ludowy „Podlasianki”, Zespół Ludowy „Zaliwianki” z Krzymosz, pod akompaniamentem Konrada Górzyńskiego. Następnie zaśpiewał Zespół Wokalny „Złote Kłosy” z Jerzym Kosteckim i żoną Galiną. Miłą niespodzianką dla wielu był premierowy występ Zespołu „Srebrne Chłopaki”, który to powstał na kilka tygodni przed Jarmarkiem. Zespół tworzą zaprzyjaźnieni Panowie z Gminy i Parafii Mordy, którym muzyka towarzyszy od lat najmłodszych. Długo wyczekiwany występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Mordach, naszej perełki gminnej, jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Utwory zaprezentowane przez Orkiestrę pod batutą Jacka Stokowskiego porwały publiczność do tańca. Krótki występ akordeonowy miał również Pan Wiesław Iwanowski.

Wisienką na torcie był występ zaproszonej Grupy Śpiewaczej Chodów, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie. Zespół uświetnia wiele uroczystości organizowanych w regionie. Członkowie posiadają prawdziwe ludowe stroje po dawnych Chodowiakach. Kierownikiem zespołu  jest Pani Marianna Hołubiec, wieloletni członek Zespołu Chodowiacy, a opiekunem muzycznym zespołu jest p. Marek "Zegarek" Stańczuk. Zespół w czasie wykonywania utworów zachęcał publiczność do aktywnego udziału, poprzez wspólne śpiewanie.

Jarmark na Kazimierza to nie tylko występy artystyczne, ale również wystawy prac artystów ludowych, rękodzielników, czy chociażby producentów branży spożywczej i odzieżowej. Swoje stoisko mieli min.: Koło Gospodyń Wiejskich w Mordach, które to cały dochód ze sprzedaży przeznaczyło na zbiórkę dla Kacperka.

Każdy z przybyłych na jarmark mógł również zakupić szczęśliwy los i wygrać miłą niespodziankę na stoisku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im Ireny Ostaszyk w Mordach, która  zorganizowała loterie fantową.

Jak co roku dla wszystkich przybyłych na Jarmark zapewniona była ciepła zupa, ufundowana przez Catering Orchidea z Łosic.

Organizatorami tegorocznych Kaziuków byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Zespół Oświatowy w Mordach, Zakład Gospodarki Komunalnej w Mordach.

Dziękujemy bardzo serdecznie sponsorom, a byli nimi: „Piekarnia Jan” Aleksandry Zając w Mordach, Catering Orchidea z Łosic, Zakład Mięsny ,,Wierzejki" Jan i Marek Zdanowscy.

Patronat medialny nad jarmarkiem objęli:

Katolickie Radio Podlasie, Regionalny Portal Informacyjny podlasie.24.pl , Tygodnik Siedlecki, Echo Katolickie.

JARMARK NA KAZIMIERZA - fotorelacja

Utworzono dnia 09.03.2020, 10:54

Uwaga!

SPONSOREM STRATEGICZNYM WYDARZENIA
"15.08.2022 r. POLEGŁYM W LATACH 1918-1920"

JEST POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 169

W tym miesiącu: 147

W poprzednim miesiącu: 668

Wszystkich: 76534