Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

IV Przegląd Pieśni Patriotycznej "Śpiewam Ci Polsko"

Utworzono dnia 20.11.2019

    17 Listopada bieżącego roku odbył się IV Przegląd Pieśni Patriotycznej "Śpiewam Ci Polsko" w Radomyśli. Głównym organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej RADOŚĆ. Współorganizatorami były Szkoła  Podstawowa w Radomyśli, Sołectwo Radomyśl oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Helenowa.

W tym roku w przeglądzie wzięło udział blisko 330 uczestników. Konkurs skierowany był zarówno do dzieci jak i dorosłych, solistów i zespołów, w kategoriach: szkoła, zespoły ludowe, zespoły wokalne.

Występy oceniało jury w składzie: przewodniczący płk Adam Czajkowski, pracownik Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Iwona Kobylińska oraz Jarosław Wójcik.  

Gminę Mordy reprezentowały następujące Zespoły: Studio Piosenki działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach. Grupę tworzą uczennice szkoły podstawowej oraz średniej. Instruktorem dzieci i młodzieży jest Konrad Górzyński.  Grupa funkcjonuje od marca 2019 roku, a swoim występem zadebiutowała w tym przeglądzie, w składzie: Wiktoria Trębicka, Marta Kamińska, Agnieszka Korycińska, Agnieszka Lipińska, Klaudia Czarnocka. Dziewczyny wystąpiły na wysokim poziomie, ale żadnej nagrody nie otrzymały.

W kategorii Zespoły Ludowe naszą gminę reprezentował Zespół Ludowy „Zaliwiankiz Krzymosz, który wykonał utwory: „Wiernie iść”, „Szturmówka”. Zespołowi akompaniował Konrad Górzyński.

W kategorii zespoły wokalne wziął udział Duet Dwa Ziarna, małżeństwo Lilianna Barbara i Stanisław Bielak, którym na gitarze akompaniował Patryk Kamiński. 

Miłą niespodzianką na zakończenie wieczoru był zasłużony sukces Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mordach pod kierownictwem pani Zofii Werle. Panie wyśpiewały sobie I miejsce. Pomimo, tego, że Zespół nie tak dawno powstał, bo jesienią 2018 roku, ma na swoim koncie wiele sukcesów. To niebywały prestiż i dumna dla naszej gminy.

    Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów.

IV Przegląd Pieśni Patriotycznej "Śpiewam Ci Polsko"

Utworzono dnia 29.11.2019, 09:31

Uwaga!Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury"


Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 44

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 317

W poprzednim miesiącu: 252

Wszystkich: 58938