Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I Spotkanie Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej

Utworzono dnia 23.09.2020

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach uczestniczył
w I Spotkaniu Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej.

    W miniony wtorek 22 września 2020 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – I Spotkanie Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej, na które zaproszono również przedstawicieli Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Z inicjatywy biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w Diecezji Siedleckiej zainaugurowano Duszpasterstwo Środowisk Twórczych. W tej intencji została odprawiona msza święta w kościele św. Antoniego w Kotuniu pod przewodnictwem biskupa. Po Eucharystii w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbyła się II część wydarzenia. Na zaproszenie odpowiedzieli reprezentacje samorządowych instytucji kultury, bibliotek, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, artyści oraz twórcy z Diecezji Siedleckiej.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali prelekcji: Ks. dr hab. Krzysztof Sordyl – duszpasterz środowisk twórczych Diecezji Bielsko-Żywieckiej mówił o potrzebie odniesień się do Boga we współczesnej twórczości. Ks. dr Wiesław Hudek – Duszpasterz Środowisk Twórczych Archidiecezji Katowickiej odniósł się do idei i wyzwaniach Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. Głos zabrał również ks. Wojciech Hackiewicz, prezes siedleckiej oficyny wydawniczej „Podlasie” wydającej Echo Katolickie, który mówił m.in. o tym, że na łamach gazety  zawsze jest miejsce na lokalną kulturę. Ks. kan. Andrzej Sochal, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie również podkreślał ważną rolę, jaką odgrywa kultura w przekazie medialnym rozgłośni. 

Na koniec spotkania wystąpił ks. dr Piotr Radzikowski-Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych.

Wydarzenie zakończył niezwykły koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego pod dyrekcją Zbigniewa Czuryły. Młodzi artyści zachwycili zgromadzoną publiczność, która nagrodziła wykonawców na stojąco gromkimi brawami.

Informacje i fotorelacje ze spotkania można zobaczyć na stronie podlasie.pl

 

 

Uwaga!

 

 

 Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury"


Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 130

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 526

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 61758