Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

GMINNY DZIEŃ SENIORA -RELACJA

Utworzono dnia 23.11.2022
    Dnia 21.11.2022 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbył się Gminny Dzień Seniora.
Część artystyczną rozpoczęła grupa taneczno-ruchowa "Niedźwiadki" działająca od października w siedzibie M-GOKu. Dzieci prowadzi p. Weronika Sakowska- certyfikowany instruktor tańca i rytmiki.
Po występie najmłodszych artystów wystąpili wolontariusze" Ósemka" z Zespołu Oświatowego w Mordach pod kierownictwem p. Jolanty Stańczuk i 3-klasiści pod kierownictwem p. Danuty Kesling i p. Wiesławy Lewczuk. Młodzi tancerze i aktorzy za swoją "ciężką pracę" otrzymali od Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury słodkie upominki.
Następnie nastąpiła część oficjalna i wręczenie przez wolontariuszy "Ósemka" kartek z życzeniami dla seniorów.
Burmistrz Miasta i Gminy Mordy złożył życzenia wszystkim Seniorom, pogratulował dzieciom występów i zaprosił wszystkich na tort okolicznościowy.
Po zjedzeniu tortu wystąpił duet "Dwa Ziarna" z Wyczółek p. Lilianna i Stanisław Bielakowie, Zespół Kameralny UTW z Mordów, Zespół Ludowy "Podlasianki" z Mordów, Kabaret "Koziary" z Radzikowa, Zespół Wokalny "Złote Kłosy" z Wyczółek i Zespół Ludowy "Zaliwianki z Krzymosz".
Po występie ZL "Podlasianki" Burmistrz Miasta i Gminy Mordy p. Jan Ługowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach p. Katarzyna Kotowska, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach p. Patryk Kamiński oraz przewodnicząca KGW w Mordach p. Elżbieta Radlińska-Trębicka i kierownik zespołu p. Krystyna Noszczak, wręczyli p. Wandzie Teodorczuk podziękowania i kwiaty za wieloletnie krzewienie kultury ludowej i czynny udział w upowszechnianiu tradycji ludowej w Zespole Ludowym "Podlasianki".
    Po występach zespołów i kabaretu pracownik M-GOK-u p. Malwina Strąk odczytała wiersz Radnego Roberta Czarnockiego pt. "Życie" i zaprosiła gości na słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę. Podczas uroczystości swój wiersz pt. "Być seniorem... " przedstawiła kierownik Zespołu Ludowego "Zaliwianki z Krzymosz" p.Beata Strąk.

DZIEŃ SENIORA - FOTORELACJA

Utworzono dnia 23.11.2022, 09:26

Uwaga!

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 1099

W tym miesiącu: 3486

W poprzednim miesiącu: 889

Wszystkich: 88391