Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

GMINNE KOLĘDOWANIE - RELACJA

Utworzono dnia 16.01.2023

    15 stycznia 2023 r. w Mordach odbyło się wspólne kolędowanie Mieszkańców Miasta i Gminy Mordy oraz przybyłych gości. Zgromadzeni usłyszeli najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonane w wersji instrumentalno–wokalnej oraz a’capella.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Mordach,
z udziałem Chóru i Schooli Dziecięco – Młodzieżowej Parafii Bożego Ciała w Siedlcach pod kierownictwem Mariusza Orzełowskiego.

W wspólnym kolędowaniu uczestniczyli m. in.: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski, Przewodniczący Powiatu Siedleckiego Marek Gorzała, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach Katarzyna Kotowska wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Mordach, Sekretarz Miasta i Gminy Mordy Monika Nasiłowska – Osik, Skarbnik Miasta i Gminy Mordy Lidia Lipińska, Dyrektor Zespołu  Oświatowego w Mordach Alina Wołosz oraz Wicedyrektor Zespołu Oświatowego w Mordach Jolanta Kobak.

Niezwykły, świąteczny nastrój udzielił się całej publiczności zebranej w sali teatralnej w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach, która gromkimi brawami nagradzała występy wykonawców. Gościem specjalnym Gminnego Kolędowania był Chór i Schoola Dziecięco – Młodzieżowa Parafii Bożego Ciała w Siedlcach oraz ARCHE Chór Złotego Wieku pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego.
Program artystyczny przygotowali również: Orkiestra Dęta OSP Mordy, Zespół Kameralny UTW
w Mordach, Zespół Ludowy PODLASIANKI, Zespół Wokalny ZŁOTE KŁOSY, Zespół Ludowy ZALIWIANKI Z KRZYMOSZ, Zespół Ludowy JAGÓDKI ZE ŻDŻAR, KABARET KOZIARY z Radzikowa, Uczennice z Zespołu Oświatowego w Mordach, Bernard Kokieć i Aniela Korycińska, a także Wiesław Iwanowski.

Organizatorami Gminnego Kolędowania byli: Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Urząd Miasta i Gminy w Mordach, Parafia pw. św. Michała w Mordach, Zespół Oświatowy w Mordach.

Składamy serdeczne podziękowania wykonawcom, przybyłym gościom oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji wspólnego kolędowania.

GMINNE KOLĘDOWANIE - FOTORELACJA

Utworzono dnia 16.01.2023, 15:57

Uwaga!

SPONSOREM STRATEGICZNYM WYDARZENIA
"15.08.2022 r. POLEGŁYM W LATACH 1918-1920"

JEST POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 169

W tym miesiącu: 147

W poprzednim miesiącu: 668

Wszystkich: 76534