Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

FERIE BEZ NUDY 2020

Utworzono dnia 05.03.2020

    Program Tegorocznych Ferii w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach był bardzo bogaty, co dało się zauważyć w liczbie uczestników zajęć. Codziennie do M-GOK-u przychodziło około 25 osób w różnym wieku. Łącznie w zajęciach feryjnych wzięło udział 250 dzieci.

Pierwszy tydzień przebiegł na zabawach organizacyjno- ruchowych, grach planszowych, zabawach animacyjnych, zawodach sportowych, ognisku -niespodziance, przygotowanym przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mordach, balu przebierańców- imprezie tanecznej, na którą przybyły bajeczne postacie. Na balu odbyły się również animacje taneczno-ruchowe, które poprowadziła Pani Marzena Tymińska.

Podczas ferii mogliśmy obejrzeć przepiękne przedstawienie w wykonaniu Studia Teatralnego Krak Art. pt. „Zimowe przygody Kubusia”. Aktorzy w śmieszny i zabawny sposób zaprezentowali spektakl interaktywny, w którym dzieci z widowni aktywnie i  chętnie uczestniczyły. Jak co roku teatrzyk cieszył się dużym zainteresowaniem młodszych jak i starszych mieszkańców naszej gminy.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy od wizyty Funkcjonariuszy Policji z Siedlec, którzy również przygotowali dla nas niespodziankę- w postaci wizyty z psem przewodnikiem. Dzieci zapoznały się z całą procedurą tresowania psa, jak również zobaczyły krótki pokaz z wyników takiego szkolenia. Wszystko odbyło się pod okiem reportera portalu informacyjnego podlasie24.pl -Pana Kamila Skorupskiego, który na koniec spotkania przeprowadził wywiad z dziećmi, jednocześnie sprawdzając ich zdobytą wiedzę.

Podczas tegorocznych ferii Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dwie bezpłatne  wycieczki do Siedlec. W środowy poranek wyruszyliśmy na zwiedzanie Sali Edukacyjnej „Ognik” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, następnie udaliśmy się do Katolickiego Radia Podlasie, tam dzieci miały możliwość usłyszenia jak brzmi ich głos przez mikrofon.

Drugą wycieczkę odbyliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Zwiedzanie Siedleckiej Książnicy rozpoczęliśmy od działu dla dzieci i młodzieży, następnie odział zbiorów specjalnych, czytelnie regionalną, czytelnie główną. W ferworze zwiedzania i dobrego humoru nie zapomnieliśmy o świętowaniu tradycyjnego Tłustego Czwartku, zajadając się pysznymi pączkami z lokalnej piekarni, które ufundował dzieciom M-GOK.

    Podczas drugiego tygodnia ferii zimowych dzieci udały się również na wycieczkę lokalną po miesicie Mordy, min., odwiedziliśmy Urząd Miasta i Gminy Mordy w szczególności Burmistrza Miasta i Gminy Mordy Pana Jana Ługowskiego, który przyjął nas bardzo miło i serdecznie wręczając upominki każdemu uczestnikowi. Dzieci chętnie zasiadały w fotelu Włodarza Miasta i Gminy. Udaliśmy się również do Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach, gdzie czekały na nas kolejne niezwykłości i ciekawe atrakcje. Pan Włodzimierz Markowicz przygotował dla dzieci ciekawy filmik edukacyjny. Następnie wykonano prace plastyczne oraz zapoznano się z zagrożeniami, jakie niesie Internet. Na zakończenie zajęć uczestnicy dostali drobne upominki, które mają im przypominać pomimo braku śniegu-dobrą zabawę.

    Tegoroczne ferie pokazały, że można ciekawie spędzić wolny czas bez udziału telefonów i tabletów, za to z rówieśnikami na dobrej zabawie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ten czas i zapraszamy na zajęcia wakacyjne oraz korzystania z oferty naszej placówki.

FERIE BEZ NUDY 2020

Utworzono dnia 05.03.2020, 15:16

Uwaga!

 

 Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury"


Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 30

W poprzednim tygodniu: 162

W tym miesiącu: 745

W poprzednim miesiącu: 782

Wszystkich: 61190