Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

Dwanaście medali w dwa miesiące

Utworzono dnia 20.04.2019

W marcu INDIGO DANCE ART MORDY rozpoczęło swoje zmagania z innymi tancerzami z Polski. Przez dwa miesiące zdobyliśmy łącznie 2 złote medale i po 5 medali srebrnych i brązowych.

W sobotę, 9 marca, odbył się w Bydgoszczy XX Ogólnopolski Konkurs Tańca „Taneczne Miraże”, zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Przed jurorami zaprezentowało się ponad 500 młodych tancerzy w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Nasi tancerze zdobyli dwa razy II miejsce i po jednym razie III i IV miejsce: II miejsce zdobyła Antonina Surudo w kategorii soliści prezentując choreografie w oparciu o techniki: jazz, taniec współczesny, modern, zaś IV miejsce w tej kategorii zdobyła Gabriela Stokowska. Duet Hanna Pawluk i Klara Stefańska zdobył II miejsce w kategorii duety do lat 11. Natomiast III miejsce w kategorii miniatura taneczna, inscenizacja, etiuda do lat 11 zdobyła grupa w składzie: Milena Gawinkowska, Maja Moskwiak, Gabriela Stokowska, Antonina Surudo. Pełne wyniki dostępne tutaj oraz tutaj.

Dwa tygodnie później, 16 marca, nasi tancerze w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Starym Zamościu aż 8 razy stawali na podium. Zdobyli m. in. 2 złote medale i po 3 medale srebrne i brązowe. W tym roku rywalizowały też zespoły m. in. z Chełma, Rzeszowa, Lublina i Niemiec. Tancerze wystąpili w 5 kategoriach wiekowych: maluchy, dzieci, juniorzy, seniorzy i dorośli. Łącznie zaprezentowało się 746 tancerzy: 50 duetów w kategorii hip-hop i 17 duetów w kategorii inne formy, 36 solistów w kategorii inne formy, 83 solistów w kat. hip-hop oraz 33 formacje. Występy według kryteriów (technika tańca, styl, charakter tańca, choreografia, oraz ogólny wyraz artystyczny) oceniała komisja w składzie: Agnieszka Wąsik (Lublin), Edyta Zając (Zamość), Radosław Nosal (Gliwice), Karolina Rosłońska (Katowice), Anna Orkisz (Częstochowa).

- w kat. MINI FORMACJE HIP HOP JUNIORZY: III miejsce;

- w kat. SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY JUNIORZY: X miejsce zdobyła Karolina Kamer.

Trzecim turniejem, gdzie zmagali się młodzi tancerze, był XVI Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach. Wzięło w nim udział ponad 1000 tancerzy m.in. z Warszawy, Białegostoku, Siedlec, Sokołowa Podlaskiego czy Grodziska Mazowieckiego. Zwycięzców typowało jury w składzie: Leszek Ciochocki, Alicja Matyja i Łukasz Owczarski. W tym roku nasi uczestnicy startowali w konkurencji Show Dance i Disco Dance.

Wyniki naszych tancerzy:
- w kategorii SHOW DANCE MINIFORMACJE DO 11 LAT: IV miejsce za układ Alicja w krainie czarów (I, II, III i V miejsce zajął mistrzowski Caro Dance z Siedlec),
- w kategorii SHOW DANCE MINIFORMACJE DO 11 LAT: VII miejsce za układ Myszki Minie,
- w kategorii SHOW DANCE FORMACJE DO 11 LAT: III miejsce;
- w kategorii DISCO DANCE MINIFORMACJE DO 11 LAT: V miejsce (rywalizowaliśmy z tancerzami z Egurrola Dance Studio z Warszawy).

Pełne wyniki dostępne tutaj.

Z turnieju wszyscy wrócili pełni energii i zadowolenia, bogatsi o nowe doświadczenia, które pomogą przygotować się i zmotywować do jeszcze większej pracy. Kolejne turnieje już maju i czerwcu. Pomimo tego, iż niewiele zabrakło, by zakwalifikować się do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (International Children Song and Dance Festival in Konin), motywacja jest. Serdecznie dziękujemy p. Kai Pawłowskiej za ogrom pracy i poświęcenia włożony w rozwój naszych tancerzy, a także rodzicom za wsparcie, pomoc i to, że dowożą dzieci na dodatkowe zajęcia z akrobatyki.