Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Było, radośnie, muzycznie i poetycko

Utworzono dnia 18.11.2019

    W tym roku już po raz VII został zorganizowany Gminny Dzień Seniora. Jak co roku organizatorami imprezy byli Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.  W uroczystości udział wzięli seniorzy z Kół w Radzikowie, Wyczółkach, Czepielinie, Krzymoszach, Klimontach, Mordach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mordach, Zespół Ludowy Podlasianki oraz wszyscy chętni seniorzy z naszej gminy.  Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Mirosław Łukowski-Pełniący Obowiązki Dyrektora M-GOK  w Mordach. Pan Dyrektor przypomniał zebranym, kiedy i w jakich okolicznościach ustanowiono Dzień Seniora. Następnie życzenia dla seniorów skierował Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Katarzyną Kotowską, która odczytała humorystyczny wiersz.

Miłą, a zarazem słodką niespodzianką okazał się tort, który ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Mordy.

„Godna podziwu jest wśród was nieustanna chęć spotkań, wymiany poglądów, ale przede wszystkim radość i optymizm, jakie nosicie w sobie, a doskonale wiemy, że najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha, a wówczas wiek się nie liczy” –usłyszeliśmy od przedstawiciela Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Część artystyczna VII Gminnego Dnia Seniora rozpoczęła się muzycznie. Na scenie zagościło małżeństwo Liliana Barbara i Stanisław Bielak, jako Duet Dwa Ziarna, które zaśpiewało uczestnikom dawne piosenki, często już zapomniane. Przy akompaniamencie gitary, na której grał Patryk Kamiński, utwory znane i lubiane nabrały nowego brzmienia.

Dużą dozę śmiechu zafundował wszystkim Kabaret „Koziary” z Radzikowa, który zaprezentował skecz „Senior szuka żony”. Nieco wstydliwy pan Eugeniusz szukał swojej wybranki wśród trzech przesympatycznych, lecz wymagających kandydatek. Nietuzinkowe panie onieśmielały Pana Eugeniusza.  Jednak w końcowym rezultacie nieśmiały senior dokonał wyboru. Skecz przypadł do gustu publiczności, która żywo reagowała na kwestie wypowiadane przez aktorów.

Po salwach śmiechu przyszedł czas na akrobacje w wykonaniu młodszej formacji tanecznej Indigo Dance Art Mordy w składzie: Klara Stefańska, Hanna Pawluk, Gabriela Stokowska, Milena Gawinkowska i Maja Moskwiak. Zespół zaprezentował układy solo disco, solo jazz, układ disco pink. Grupę z dużym zaangażowaniem i pasją prowadzi instruktor Kaja Pawłowska. Indigo Dance Art Mordy ma na swoim koncie liczne występy na turniejach m.in. w Bydgoszczy, Zamościu, Łosicach, Borkach Wyrkach,  Mrozach i Łebie.

Życzenia dla seniorów popłynęły również w formie wierszy, które zaprezentowały Luiza Domańska- miejscowa florystka, Wiktoria Trębicka- uczennica Zespołu Oświatowego w Mordach, oraz Irena Chodowiec z Zespołu Ludowego „Zaliwianki” z Krzymosz.  

Na scenie zaprezentowały się Zespół Kameralny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mordach, którego kierownikiem jest Zofia Werle, Zespół Ludowy „ Zaliwianki”, Zespół Wokalny „Złote Kłosy” oraz Zespół Ludowy „Podlasianki”.

Część artystyczną zakończył występ Gali i Jerzego Kosteckich. Wykonali oni piosenki w języku białoruskim i włoskim, które porwały publiczność do tańca.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury tradycyjnie przygotował mały upominek dla każdego seniora, jakim była  pocztówka z kolarzem zdjęć .

Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem, który ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Rada Miejska w Mordach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Koło Gospodyń Wiejskich w Mordach, Koło Seniora w Mordach.

Było, radośnie, muzycznie i poetycko

Utworzono dnia 18.11.2019, 18:36

Uwaga!

 


Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”

 

 


SPONSOREM GŁÓWNYM DOŻYNEK 2019 w Mordach jestSPONSOR STRATEGICZNY XX JUBILEUSZOWEJ EDYCJI FESTYNU "SŁONECZNE LATO" 2019

 


 

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 151

W poprzednim tygodniu: 245

W tym miesiącu: 179

W poprzednim miesiącu: 920

Wszystkich: 55383