Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Mordy

Było, radośnie, muzycznie i poetycko

Utworzono dnia 18.11.2019

    W tym roku już po raz VII został zorganizowany Gminny Dzień Seniora. Jak co roku organizatorami imprezy byli Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.  W uroczystości udział wzięli seniorzy z Kół w Radzikowie, Wyczółkach, Czepielinie, Krzymoszach, Klimontach, Mordach, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mordach, Zespół Ludowy Podlasianki oraz wszyscy chętni seniorzy z naszej gminy.  Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Mirosław Łukowski-Pełniący Obowiązki Dyrektora M-GOK  w Mordach. Pan Dyrektor przypomniał zebranym, kiedy i w jakich okolicznościach ustanowiono Dzień Seniora. Następnie życzenia dla seniorów skierował Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Katarzyną Kotowską, która odczytała humorystyczny wiersz.

Miłą, a zarazem słodką niespodzianką okazał się tort, który ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Mordy.

„Godna podziwu jest wśród was nieustanna chęć spotkań, wymiany poglądów, ale przede wszystkim radość i optymizm, jakie nosicie w sobie, a doskonale wiemy, że najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha, a wówczas wiek się nie liczy” –usłyszeliśmy od przedstawiciela Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Część artystyczna VII Gminnego Dnia Seniora rozpoczęła się muzycznie. Na scenie zagościło małżeństwo Liliana Barbara i Stanisław Bielak, jako Duet Dwa Ziarna, które zaśpiewało uczestnikom dawne piosenki, często już zapomniane. Przy akompaniamencie gitary, na której grał Patryk Kamiński, utwory znane i lubiane nabrały nowego brzmienia.

Dużą dozę śmiechu zafundował wszystkim Kabaret „Koziary” z Radzikowa, który zaprezentował skecz „Senior szuka żony”. Nieco wstydliwy pan Eugeniusz szukał swojej wybranki wśród trzech przesympatycznych, lecz wymagających kandydatek. Nietuzinkowe panie onieśmielały Pana Eugeniusza.  Jednak w końcowym rezultacie nieśmiały senior dokonał wyboru. Skecz przypadł do gustu publiczności, która żywo reagowała na kwestie wypowiadane przez aktorów.

Po salwach śmiechu przyszedł czas na akrobacje w wykonaniu młodszej formacji tanecznej Indigo Dance Art Mordy w składzie: Klara Stefańska, Hanna Pawluk, Gabriela Stokowska, Milena Gawinkowska i Maja Moskwiak. Zespół zaprezentował układy solo disco, solo jazz, układ disco pink. Grupę z dużym zaangażowaniem i pasją prowadzi instruktor Kaja Pawłowska. Indigo Dance Art Mordy ma na swoim koncie liczne występy na turniejach m.in. w Bydgoszczy, Zamościu, Łosicach, Borkach Wyrkach,  Mrozach i Łebie.

Życzenia dla seniorów popłynęły również w formie wierszy, które zaprezentowały Luiza Domańska- miejscowa florystka, Wiktoria Trębicka- uczennica Zespołu Oświatowego w Mordach, oraz Irena Chodowiec z Zespołu Ludowego „Zaliwianki” z Krzymosz.  

Na scenie zaprezentowały się Zespół Kameralny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mordach, którego kierownikiem jest Zofia Werle, Zespół Ludowy „ Zaliwianki”, Zespół Wokalny „Złote Kłosy” oraz Zespół Ludowy „Podlasianki”.

Część artystyczną zakończył występ Gali i Jerzego Kosteckich. Wykonali oni piosenki w języku białoruskim i włoskim, które porwały publiczność do tańca.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury tradycyjnie przygotował mały upominek dla każdego seniora, jakim była  pocztówka z kolarzem zdjęć .

Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem, który ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Rada Miejska w Mordach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Koło Gospodyń Wiejskich w Mordach, Koło Seniora w Mordach.

Było, radośnie, muzycznie i poetycko

Utworzono dnia 18.11.2019, 18:36

Uwaga!Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury"


Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 45

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 318

W poprzednim miesiącu: 252

Wszystkich: 58939