Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Znamy zwycięzców XI Festiwalu Piosenki Europejskiej!

Utworzono dnia 21.05.2018
Czcionka:

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyła się 21 maja jedenasta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej. W tym roku jego zwycięzcami została młodzież z Węgrowa, Wiśniewa, Łosic oraz z Mordów.

Oficjalnego otwarcia i zamknięcia festiwalu dokonali: kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marek Renik, burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski oraz sekretarz Miasta i Gminy Mordy Mirosław Łukowski. Przesłuchania finałowe poprowadziła Anna Migalska. W kategorii zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne komisja konkursowa przyznała tylko I i III miejsce. Laureatem w tej kategorii został duet z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie w składzie Emilia Myrcha i Kacper Jastrzębski. Trzecie miejsce zajęła Grupa Wokalna z Łosickiego Domu Kultury. W kategorii ‘ soliści’ z 18 zgłoszonych wykonawców wystąpiło 14. - W tym roku pierwsze miejsca w tej grupie zajęły reprezentantki z domów kultury. Niekwestionowaną laureatką została Karolina Kruk z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, która była nią także rok temu. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Zabadała z Węgrowskiego Ośrodka Kultury, zaś trzecie – Zuzanna Kulesz z Łosickiego Domu Kultury – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u. Jurorzy przyznali także 3 równorzędne wyróżnienia, które zdobyły: Olga Wujkowska (Zespół Oświatowy im. Jana Pawła II w Stoku Lackim), Maja Chazan (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Siedlcach) oraz Karolina Jeżowska (Zespół Oświatowy im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach).


Zdobywcy I miesjca w kategorii ZESPOŁY WOKALNE i WOKALNO-INSTRUMENTALNE: Emilia Myrcha i Kacper Jastrzębski z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie podczas odbioru statuetki i nagród (fot. M-GOK Mordy)

 

Różnorodny repertuar  
Do festiwalu wpłynęły 22 zgłoszenia. Łącznie w przesłuchaniach finałowych wzięło udział blisko 40 osób. - Z naszego zaproszenia skorzystała młodzież z województw mazowieckiego i lubelskiego – informuje Patryk Kamiński z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Łącznie na scenie Sali Teatralnej ośrodka kultury w Mordach wzięło udział 18 solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Każdy z uczestników oprócz po polsku, wykonał utwór w języku obcym. – Młodzież głównie wybrała utwory współczesne, ale nie zabrakło piosenek z lat 70., 80. czy 90. Uczestnicy festiwalu często sięgali po piosenki należące już do klasyki muzyki rozrywkowej, po utwory ambitne i często niełatwe. Młodzież w tym roku zaśpiewała po angielsku, włosku, francusku i niemiecku – zdradza Krzysztof Chromiński, przewodniczący jury, w którym w tym roku znaleźli się także Dorota Todorska i Tomasz Markiewicz.

Ocenie jurorów podlegały walory wokalne i interpretacja utworu, kreatywność i twórczość własna uczestników. Zwracali oni uwagę także na dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także na kompozycję i ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcy oprócz specjalnych statuetek i dyplomów wygrali cenne nagrody rzeczowe, m. in. drukarki, karty zakupowe o wartości kilkuset złotych, dyski zewnętrzne, banki mocy i albumy poświęcone znanym piosenkarzom. W tym roku pula nagród wyniosła blisko 4500 zł. Ich fundatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Zarząd Powiatu Siedleckiego, firmy: FOLDRUK Media, KORADEX-PLUS, BOMIX – Maciej Bolesta, AUTO-MOTO-MET Jarosław Bulik, METAL TECHNICS POLSKA s. c., ARTPOL AGRO Artur Obrępalski, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Grażyna Konasiuk, Piekarnia-Cukiernia „JAN” Aleksandra Zając w Mordach, piekarnia TRADYCYJNA w Mordach, Pieczarkarnia SKOLIM Michał Skolimowski, Zakład Produkcyjno-Usługowy HENRYK MATEJCZUK, a także organizator festiwalu – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy-podziękowania.

Festiwal po raz trzeci     
Głównymi celami Festiwalu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m. in. zwiększenie poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej, ich aktywizacja muzyczna oraz promocja ich talentów i twórczości. – Nasz festiwal od początku swego istnienia doskonale wpisuje się w idee Święta Unii Europejskiej – powiedział na początku festiwalu dyrektor M-GOK-u. Pierwsza edycja Przeglądu Piosenki Europejskiej (pierwotna nazwa konkursu) odbył się w 2007 r. i miał zasięg powiatowy. Później miał on charakter regionalny i był adresowany do gimnazjalistów aż z 8 powiatów z terenu 3 województw. Od trzech lat odbywa się jako festiwal i ma charakter ogólnopolski.

Tegoroczny przegląd patronatem honorowym objęli: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Siedlecki Dariusz Stopa, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej Hubert Pasiak. Medialnie patronowali: TVP WARSZAWA, TUBA SIEDLEC, „Tygodnik Siedlecki”, Katolickie Radio Podlasie, Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl, „Echo Katolickie”, „Życie Siedleckie”, „Wieści Sokołowskie”, „Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz”, „Gazeta Łosicka”,  „Głos Węgrowa i Okolic”, „Kulturalnik” oraz portale informacyjne Lukow24.pl, LOSICE.INFO, LRY24.pl oraz kuriergarwolinski.pl.

O zwycięzcach XI Festiwalu Oiosenki Europejskiej czytaj także na: tubasiedlec.pl, Lukow24.pl, kuriergarwolinski.pl, Losice.INFO, podlasie24.pl, a także w: "Tygodnik Siedlecki" nr 22/2018, a także oglądaj w: TVP WARSZAWA (od minuty 13:23) i na YouTube.


Fot. M-GOK Mordy


XI Festiwal Piosenki Europejskiej Patronatem Honorowym objęli:

 Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera

---

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

---

 

Starosta Siedlecki Dariusz Stopa

 

---

Burmistrz Miasta i Gminy Mordy - Jan Ługowski

---


Prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej

 


Sponsorzy XI Festiwalu Piosenki Europejskiej:

Burmistrz Miasta i Gminy Mordy - Jan Ługowski

---

---

 

Powiat Siedlecki

 

---

 

---

---


---

PIEKARNIA - CUKIERNIA "JAN" Aleksandra Zając - Mordy

---

---

---

AUTO MOTO MET Jarosław Bulik - Mordy

---

Sklep Spożywczy Grażyna Konasiuk - Mordy

---

Zakład Produkcyjno-Usługowy HENRYK MATEJCZUK - Mordy

---

Piekarnia TRADYCYJNA Sławomir Goś w Mordach

---

 


XI Festiwal Piosenki Europejskiej patronatem medialnym objęli:

 

 

 


 

 

 

 

 

 

XI Festiwal Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 21.05.2018, 18:03

XI Festiwal Piosenki Europejskiej (21 maja 2018 r.) - fot. M-GOK Mordy

ZAŁĄCZNIKI:

Protokół

Utworzono dnia 21.05.2018, 16:34

Protokół z przesłuchań XI Festiwalu Piosenki Europejskiej

Uwaga!Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”SPONSOR STRATEGICZNY XX JUBILEUSZOWEJ EDYCJI FESTYNU "SŁONECZNE LATO" 2019


W 2018 r. Fundacja ENEA przeznaczyła darowiznę w wysokości 20.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  na zakup sprzętu  nagłośnieniowo-wizualnego


Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 335

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 795

W poprzednim miesiącu: 1792

Wszystkich: 52145