Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podziękowania dla Roberta Gryczki

Utworzono dnia 15.01.2019
Czcionka:

Robert Gryczka – człowiek renesansu, wszechstronnie uzdolniony i pełen pasji miłośnik muzyki. Z panem Robertem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury współpracował przez ostatnie 10 lat. Było to bardzo owocne i pełne sukcesów dziesięciolecie. Podczas jego pracy do życia powołano zespół wokalny „Złote Kłosy” w Wyczółkach, Chór Seniora w Czepielinie oraz został przyjęty pod skrzydła M-GOK-u Zespół Ludowy „Podlasianki”, które uatrakcyjniały imprezy kulturalne na terenie gminy, jak również poza jej granicami.

Robert Gryczka rozpoczął pracę w Ośrodku Kultury jako młodzieniec – student matematyki. Już na samym początku bardzo przypadł do gustu naszym seniorom w Czepielinie. Podczas gdy na jednej z uroczystości w ośrodku kultury p. Roberta usłyszeli członkowie Zespołu Wokalnego z Wyczółek, p. Robert urzekł ich swoją osobą i talentem, niebawem zaczął opiekować się również tym zespołem oraz zespołem ludowym „Podlasianki”.

Kilka lat później p. Robert przyczynił się do zaprezentowania naszych rodzimych zespołów po raz pierwszy na scenie siedleckiej. Miało to miejsce podczas koncertu stypendialnego p. Gryczki, który odbył się 30 grudnia 2011 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.  Było to ogromne przeżycie i wyzwanie, któremu uczestnicy jak również instruktor, bez wątpienia podołali. Pan Robert z każdym rokiem czarował seniorów, publiczność na koncertach, zarówno swoją aparycją,  jak i niezwykłym talentem wokalnym. Muzyk z wielkim zaangażowaniem przybliżał folklor Podlasia i Mazowsza. Współpraca z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury to także koncerty z okazji między innymi Dnia Kobiet, Gminnej Wigilii i wielu innych.

Robert Gryczka pozytywne relacje nawiązał nie tylko z seniorami. Prowadził również, bowiem warsztaty wokalne oraz edukacyjne dla dzieci z terenu gminy Mordy w ramach projektu „Bieganie po sztuki dywanie”.  Spotkania z muzykiem przybliżyły dzieciom tematykę muzyczną i zdobyły wiedzę jak zachowywać się podczas wizyt np. w teatrze muzycznym. 

Robert Gryczka ma na swoim koncie również prowadzenie warsztatów wokalnych dla młodzieży w ramach projektu „Jestem sobą w tłumie świata”, który został sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse. Rezultatem spotkań z młodzieżą było wydanie płyty pod tytułem „W pogoni za marzeniami”.

Robert Gryczka ukończył matematykę finansową i nauczycielską na  Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Ukończył również studia na kierunku język angielski w Kolegium Nauczycielskim Języków Obcych w Siedlcach i fizykę na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Pan Robert jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łukowie i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Siedlcach. Posiada wybitne zdolności w tym kierunku: sam komponuje i pisze teksty piosenek,  gra na wielu instrumentach: na organach kościelnych, fortepianie, akordeonie, saksofonie altowym i sopranowym, gitarze. Przez wiele lat pełnił stanowisko organisty w Parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach. Od 2016 roku jest organistą w Parafii pw. Jana Pawła w Siedlcach. Jest także korepetytorem głosów tenorowych w Chórze Miasta Siedlce.

 

Uwaga!Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”SPONSOR STRATEGICZNY XX JUBILEUSZOWEJ EDYCJI FESTYNU "SŁONECZNE LATO" 2019


W 2018 r. Fundacja ENEA przeznaczyła darowiznę w wysokości 20.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  na zakup sprzętu  nagłośnieniowo-wizualnego


Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 30

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 490

W poprzednim miesiącu: 1792

Wszystkich: 51840