Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

M-GOK w Mordach w programie MÓJ TEATR

Utworzono dnia 02.02.2019
Czcionka:

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach znalazł się wśród 9 osób z woj. mazowieckiego, które zakwalifikowały się do programu „MÓJ TEATR – Trening Szkoleniowy – Grupa Teatralna”.  Jest to projekt Mazowieckiego Funduszu Teatralnego, który od dwóch lat jest prowadzony przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Mazowiecki Fundusz Teatralny to regionalny, wieloletni program wspierający edukacyjno-artystyczne działania teatralne. - Jest on skierowany do przedstawicieli wszystkich środowisk zainteresowanych edukacją kulturalną, a jego bezpośrednimi odbiorcami są instruktorzy teatralni oraz uczestnicy zajęć, a w naszym przypadku będą to członkowie Dziecięcej Grupy Teatralnej „Skrzaty”. Do wielka szansa nie tylko dla naszego ośrodka kultury, ale przede wszystkim dla małych adeptów teatralnych, którzy swoją przygodę z teatrem dopiero zaczynają. Poza zajęciami warsztatowymi dla instruktorów, naszej grupie teatralnej zostanie przydzielony opiekun artystyczny, który będzie wspierał nasz w pracy nad przygotowywanym co roku spektaklem. MIK zapewnia na każdy rok wsparcie finansowe. Program trwa trzy lata i na koniec każdego roku dzieci będą prezentować swój spektakl na scenie wybranego teatru w Warszawie – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u w Mordach.

Program MÓJ TEATR powstał z myślą o rozwijaniu istniejących już grup, jak również inicjowaniu nowych aktywności teatralno-artystycznych dla dzieci i młodzieży. Głównym celem treningu jest podnoszenie wiedzy pedagogiczno-teatralnej kadry pracującej z grupami teatralnymi, skupiającymi dzieci i młodzież. Pod fachowym okiem znakomitych wykładowców – specjalistów i artystów z wyjątkowym dorobkiem w swojej dziedzinie, opiekunowie grup będą rozwijać swoje umiejętności, odkrywać nowe pomysły, omawiać różne aspekty prowadzenia zajęć teatralnych z młodymi artystami. Otrzymają oni finansową pomoc i merytoryczne wsparcie polegające na korzystaniu z konsultacji artystycznych oraz udziale w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę z różnych ośrodków i instytucji teatralnych. Program współpracy z jedną grupą obejmuje trzy lata. Na cały okres współpracy grupa otrzyma wsparcie opiekuna artystycznego. W pierwszym roku realizowany będzie Trening Szkoleniowy, czyli cykl 120-godzinnych warsztatów. W drugim roku będą realizowane warsztaty dla instruktorów i uczestników grup w ich siedzibie oraz kontynuowana opieka artystyczna. W trzecim roku przewidziana jest ściślejsza współpraca z opiekunem artystycznym, który będzie służył wsparciem w realizacji założeń grupy.

Mazowiecki Fundusz Teatralny został powołany w 2018 roku, obejmuje swym zasięgiem Województwo Mazowieckie. Kilka miesięcy pracy w ramach Funduszu w roku 2018 pozwoliło zapoznać się z potrzebami i oczekiwaniami uczestników, a także uzupełnić oraz rozbudować projekt o kolejne działania.

O udziale M-GOK-u w programie MÓJ TEATR czytaj także na: tygodniksiedlecki.com, zyciesiedleckie.pl, podlasie24.pl oraz w: "Tygodnik Siedlecki" nr 5/2019, "Echo Katolickie" nr 5/2019, "Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz" nr 5/2019, "Życie Siedleckie" nr 5/2019, a także słuchaj w Polskim Radiu RDC 103,4 FM.

Uwaga!

W dniach 18-22 kwietnia M-GOK nieczynny. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap III” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”

  

Fundacja PGE przeznaczyła darowiznę w wysokości 10.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach na realizację projektu pn. Dożynki gminno-parafilane połączone z odsłonięciem pomnika z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległościSPONSOR STRATEGICZNY XIX EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO


W 2018 r. Fundacja ENEA przeznaczyła darowiznę w wysokości 20.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  na zakup sprzętu  nagłośnieniowo-wizualnego.


Ruszyły zapisy do sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Szczegóły tutaj. 

 


22 zgłoszenia z 2 województw, 16 patronów medialnych, 5 Patronów Honorowych. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 109

W poprzednim tygodniu: 110

W tym miesiącu: 374

W poprzednim miesiącu: 740

Wszystkich: 47902