Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

M-GOK w Mordach w programie MÓJ TEATR

Utworzono dnia 02.02.2019
Czcionka:

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach znalazł się wśród 9 osób z woj. mazowieckiego, które zakwalifikowały się do programu „MÓJ TEATR – Trening Szkoleniowy – Grupa Teatralna”.  Jest to projekt Mazowieckiego Funduszu Teatralnego, który od dwóch lat jest prowadzony przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Mazowiecki Fundusz Teatralny to regionalny, wieloletni program wspierający edukacyjno-artystyczne działania teatralne. - Jest on skierowany do przedstawicieli wszystkich środowisk zainteresowanych edukacją kulturalną, a jego bezpośrednimi odbiorcami są instruktorzy teatralni oraz uczestnicy zajęć, a w naszym przypadku będą to członkowie Dziecięcej Grupy Teatralnej „Skrzaty”. Do wielka szansa nie tylko dla naszego ośrodka kultury, ale przede wszystkim dla małych adeptów teatralnych, którzy swoją przygodę z teatrem dopiero zaczynają. Poza zajęciami warsztatowymi dla instruktorów, naszej grupie teatralnej zostanie przydzielony opiekun artystyczny, który będzie wspierał nasz w pracy nad przygotowywanym co roku spektaklem. MIK zapewnia na każdy rok wsparcie finansowe. Program trwa trzy lata i na koniec każdego roku dzieci będą prezentować swój spektakl na scenie wybranego teatru w Warszawie – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u w Mordach.

Program MÓJ TEATR powstał z myślą o rozwijaniu istniejących już grup, jak również inicjowaniu nowych aktywności teatralno-artystycznych dla dzieci i młodzieży. Głównym celem treningu jest podnoszenie wiedzy pedagogiczno-teatralnej kadry pracującej z grupami teatralnymi, skupiającymi dzieci i młodzież. Pod fachowym okiem znakomitych wykładowców – specjalistów i artystów z wyjątkowym dorobkiem w swojej dziedzinie, opiekunowie grup będą rozwijać swoje umiejętności, odkrywać nowe pomysły, omawiać różne aspekty prowadzenia zajęć teatralnych z młodymi artystami. Otrzymają oni finansową pomoc i merytoryczne wsparcie polegające na korzystaniu z konsultacji artystycznych oraz udziale w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę z różnych ośrodków i instytucji teatralnych. Program współpracy z jedną grupą obejmuje trzy lata. Na cały okres współpracy grupa otrzyma wsparcie opiekuna artystycznego. W pierwszym roku realizowany będzie Trening Szkoleniowy, czyli cykl 120-godzinnych warsztatów. W drugim roku będą realizowane warsztaty dla instruktorów i uczestników grup w ich siedzibie oraz kontynuowana opieka artystyczna. W trzecim roku przewidziana jest ściślejsza współpraca z opiekunem artystycznym, który będzie służył wsparciem w realizacji założeń grupy.

Mazowiecki Fundusz Teatralny został powołany w 2018 roku, obejmuje swym zasięgiem Województwo Mazowieckie. Kilka miesięcy pracy w ramach Funduszu w roku 2018 pozwoliło zapoznać się z potrzebami i oczekiwaniami uczestników, a także uzupełnić oraz rozbudować projekt o kolejne działania.

O udziale M-GOK-u w programie MÓJ TEATR czytaj także na: tygodniksiedlecki.com, zyciesiedleckie.pl, podlasie24.pl oraz w: "Tygodnik Siedlecki" nr 5/2019, "Echo Katolickie" nr 5/2019, "Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz" nr 5/2019, "Życie Siedleckie" nr 5/2019, a także słuchaj w Polskim Radiu RDC 103,4 FM.

Uwaga!Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”SPONSOR STRATEGICZNY XX JUBILEUSZOWEJ EDYCJI FESTYNU "SŁONECZNE LATO" 2019


W 2018 r. Fundacja ENEA przeznaczyła darowiznę w wysokości 20.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  na zakup sprzętu  nagłośnieniowo-wizualnego


Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 30

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 490

W poprzednim miesiącu: 1792

Wszystkich: 51840