Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dwanaście medali w dwa miesiące

Utworzono dnia 20.04.2019
Czcionka:

W marcu INDIGO DANCE ART MORDY rozpoczęło swoje zmagania z innymi tancerzami z Polski. Przez dwa miesiące zdobyliśmy łącznie 2 złote medale i po 5 medali srebrnych i brązowych.

W sobotę, 9 marca, odbył się w Bydgoszczy XX Ogólnopolski Konkurs Tańca „Taneczne Miraże”, zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Przed jurorami zaprezentowało się ponad 500 młodych tancerzy w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Nasi tancerze zdobyli dwa razy II miejsce i po jednym razie III i IV miejsce: II miejsce zdobyła Antonina Surudo w kategorii soliści prezentując choreografie w oparciu o techniki: jazz, taniec współczesny, modern, zaś IV miejsce w tej kategorii zdobyła Gabriela Stokowska. Duet Hanna Pawluk i Klara Stefańska zdobył II miejsce w kategorii duety do lat 11. Natomiast III miejsce w kategorii miniatura taneczna, inscenizacja, etiuda do lat 11 zdobyła grupa w składzie: Milena Gawinkowska, Maja Moskwiak, Gabriela Stokowska, Antonina Surudo. Pełne wyniki dostępne tutaj oraz tutaj.

Dwa tygodnie później, 16 marca, nasi tancerze w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Starym Zamościu aż 8 razy stawali na podium. Zdobyli m. in. 2 złote medale i po 3 medale srebrne i brązowe. W tym roku rywalizowały też zespoły m. in. z Chełma, Rzeszowa, Lublina i Niemiec. Tancerze wystąpili w 5 kategoriach wiekowych: maluchy, dzieci, juniorzy, seniorzy i dorośli. Łącznie zaprezentowało się 746 tancerzy: 50 duetów w kategorii hip-hop i 17 duetów w kategorii inne formy, 36 solistów w kategorii inne formy, 83 solistów w kat. hip-hop oraz 33 formacje. Występy według kryteriów (technika tańca, styl, charakter tańca, choreografia, oraz ogólny wyraz artystyczny) oceniała komisja w składzie: Agnieszka Wąsik (Lublin), Edyta Zając (Zamość), Radosław Nosal (Gliwice), Karolina Rosłońska (Katowice), Anna Orkisz (Częstochowa).

Poniżej wszystkie lokaty tancerzy INDIGO DANCE ART:        

- w kategorii SOLO SHOW DANCE DZIECI:       
II miejsce – Klara Stefańska,         
IV miejsce – Hanna Pawluk,          
IV miejsce – Maja Moskwiak;

- w kategorii SOLO INNE FORMY DZIECI:         
I miejsce – Antonina Surudo,        
II miejsce – Milena Gawinkowska;           

- w kategorii SOLO INNE FORMY JUNIORZY:  
VII miejsce – Weronika Radzikowska,     
VIII miejsce – Sandra Kokieć;       

- w kategorii DUETY INNE FORMY DZIECI:      
I miejsce – Milena Gawinkowska i Antonina Surudo,    
III miejsce – Hanna Pawluk i Klara Stefańska;

- w kategorii DUETY INNE FORMY JUNIORZY:            
VIII miejsce – Karolina Kamer i Weronika Radzikowska,         

- w kat. MINI FORMACJE INNE FORMY DZIECI: II miejsce;
- w kat. FORMACJE INNE FORMY DZIECI: III miejsce;         

- w kat. MINI FORMACJE HIP HOP JUNIORZY: III miejsce;

- w kat. SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY JUNIORZY: X miejsce zdobyła Karolina Kamer.

Trzecim turniejem, gdzie zmagali się młodzi tancerze, był XVI Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach. Wzięło w nim udział ponad 1000 tancerzy m.in. z Warszawy, Białegostoku, Siedlec, Sokołowa Podlaskiego czy Grodziska Mazowieckiego. Zwycięzców typowało jury w składzie: Leszek Ciochocki, Alicja Matyja i Łukasz Owczarski. W tym roku nasi uczestnicy startowali w konkurencji Show Dance i Disco Dance.

Wyniki naszych tancerzy:                     
- w kategorii SHOW DANCE MINIFORMACJE DO 11 LAT: IV miejsce za układ Alicja w krainie czarów (I, II, III i V miejsce zajął mistrzowski Caro Dance z Siedlec),           
- w kategorii SHOW DANCE MINIFORMACJE DO 11 LAT: VII miejsce za układ Myszki Minie,              
- w kategorii SHOW DANCE FORMACJE DO 11 LAT: III miejsce;    
- w kategorii DISCO DANCE MINIFORMACJE DO 11 LAT: V miejsce (rywalizowaliśmy z tancerzami z Egurrola Dance Studio z Warszawy).

Pełne wyniki dostępne tutaj.

Z turnieju wszyscy wrócili pełni energii i zadowolenia, bogatsi o nowe doświadczenia, które pomogą przygotować się i zmotywować do jeszcze większej pracy. Kolejne turnieje już maju i czerwcu. Pomimo tego, iż niewiele zabrakło, by zakwalifikować się do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (International Children Song and Dance Festival in Konin), motywacja jest. Serdecznie dziękujemy p. Kai Pawłowskiej za ogrom pracy i poświęcenia włożony w rozwój naszych tancerzy, a także rodzicom za wsparcie, pomoc i to, że dowożą dzieci na dodatkowe zajęcia z akrobatyki.

 

Wiosenne sukcesy tancerzy INDIGO DANCE ART MORDY

Utworzono dnia 20.04.2019, 12:01

Wiosenne sukcesy tancerzy INDIGO DANCE ART MORDY (marzec-kwiecień 2019 r., fot.: M-GOK Mordy, Indigo Dance Art)

Uwaga!Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”SPONSOR STRATEGICZNY XX JUBILEUSZOWEJ EDYCJI FESTYNU "SŁONECZNE LATO" 2019


W 2018 r. Fundacja ENEA przeznaczyła darowiznę w wysokości 20.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  na zakup sprzętu  nagłośnieniowo-wizualnego


Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 164

W poprzednim tygodniu: 201

W tym miesiącu: 563

W poprzednim miesiącu: 715

Wszystkich: 50121