Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Bo w życiu trzeba mieć pasję”

Utworzono dnia 11.04.2019
Czcionka:

Pod takim hasłem przebiegały spotkania zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, które odbyły się w kwietniu. W spotkaniach wzięli udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz młodzież gimnazjalna.

- Spotkania poprowadziła Anna Krzewniak – przyjaciel dzieci w Kenii, odznaczona odznaką przyjaciel dziecka TPD, emerytowana pedagog. Pani Anna od 4 lat pomaga dzieciom z Afryki, a w szczególności jednej ze szkół w Malindi. Jest człowiekiem o wielkim sercu – opowiada Beata Prokurat, główny instruktor w M-GOK-u.

Swoją miłość do Afryki odkryła podczas pierwszej wyprawy turystycznej kilka lat temu. Od tamtego czasu bardzo aktywnie wspiera dzieci i szkołę, do której uczęszczają. Organizuje zbiórki pieniędzy, odzieży czy artykułów szkolnych. - Na spotkaniach takich jak nasze próbuje zaszczepić młodym ludziom chęć pomocy swoim rówieśników z odległych stron – dodaje Beata Prokurat.

Anna Krzewniak z ogromnym zaangażowaniem dzieliła się opowieściami o Kenii, o obyczajach, ale także o problemach, które trapią tamtejszych mieszkańców. Dzieci bardzo żywo reagowały na zadawane im pytania. W czasie prezentacji gość pokazywał uczestnikom ciekawe zdjęcia swojego autorstwa obrazujące życie Kenijczyków. Uczestnicy mogli dotknąć afrykańskie buty, naszyjniki, dość nietypową szczoteczkę do zębów oraz owoc baobabu.

Celem spotkania było pokazanie uczestnikom, że w życiu trzeba mieć pasję, która nadaje sens oraz napędza nas do działania. Pani Anna namawiała, żeby odejść od komputera, laptopa, konsoli czy telefonu komórkowego i zacząć życie realne, a nie wirtualne. - Dookoła nas jest ciekawy świat, który warto odkrywać. Może jest kilkaset kilometrów stąd, a może nieopodal – puentowała pani Krzewniak. Jej postawa pokazuje, że w każdym wieku i momencie życia można odkryć siebie na nowo, ale także dać coś z siebie  innym.

W tym miejscu składamy podziękowania wszystkim dzieciom i uczniom klas gimnazjalnych, którzy wsparli akcję pomocy dzieciom ze szkoły w Malindii (przedszkolakom za materiały dydaktyczne, gimnazjalistom za pieniądze wrzucone do puszki). Udało zebrać się 104 zł.


 

Uwaga!Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap IV”, "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”SPONSOR STRATEGICZNY XX JUBILEUSZOWEJ EDYCJI FESTYNU "SŁONECZNE LATO" 2019


W 2018 r. Fundacja ENEA przeznaczyła darowiznę w wysokości 20.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  na zakup sprzętu  nagłośnieniowo-wizualnego


Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 164

W poprzednim tygodniu: 201

W tym miesiącu: 563

W poprzednim miesiącu: 715

Wszystkich: 50121