Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kolejny świetny projekt

Utworzono dnia 13.10.2012
Czcionka:

Kolejny świetny projekt

 

Projekt Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach pt. Polszczyzna – mój skarb został wysoko oceniony przez Komisję Ekspertów powołaną przez Narodowe Centrum Kultury.

Projekt M-GOK jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Celem programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka oraz budowanie kompetencji językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się polszczyzną. W ramach Programu organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury złożyły 200 wniosków. Komisja Ekspertów przyznała dotacje na realizację tylko 33 wnioskom.

W ramach projektu Polszczyzna – mój skarb odbędą się:

- I Gminny Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i I-III szkół gimnazjalnych z terenu gminy Mordy;

-  konkurs Moja polszczyzna dzisiaj… skierowany do osób od 18 lat z terenu powiatu siedleckiego;

- 6 spotkań z językoznawcami i literaturoznawcami dla Kół Seniorów z terenu gminy Mordy;

- 2 spotkania wyjazdowe dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i I-III gimnazjum z terenu gminy Mordy do Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach;

-  6 spotkań z logopedą dla dzieci do 9 roku życia i ich rodziców z terenu gminy Mordy;

- wydanie numeru specjalnego Kulturalnika;

- I Regionalne Dyktando dla pracowników kultury i bibliotek z terenu powiatów: siedleckiego, łosickiego, siemiatyckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, garwolińskiego i łukowskiego.

Autorami projektu są Beata Mistrzuk i Łukasz Wawryniuk. Projekt koordynuje Łukasz Wawryniuk. Działania projektu zakończą się 10 grudnia 2012 r.

O projekcie czytaj także w: "Gazeta Siedlecka" Nr  43/2012 oraz na gazetasiedlecka.pl .

Uwaga!

 
Zadanie „Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach – etap III” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”

  

Fundacja PGE przeznaczyła darowiznę w wysokości 10.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach na realizację projektu pn. Dożynki gminno-parafilane połączone z odsłonięciem pomnika z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległościSPONSOR STRATEGICZNY XIX EDYCJI FESTYNU SŁONECZNE LATO


W 2018 r. Fundacja ENEA przeznaczyła darowiznę w wysokości 20.000 zł dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  na zakup sprzętu  nagłośnieniowo-wizualnego.


Ruszyły zapisy do sekcji, grup i zespołów w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Szczegóły tutaj. 

 


22 zgłoszenia z 2 województw, 16 patronów medialnych, 5 Patronów Honorowych. Tak w skrócie wyglądają liczby dotyczące XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.
 


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny